Přemýšlíte každé ráno před zrcadlem při líčení jaké by to bylo mít alespoň některé části obličeje již "hotové"? Kolik času byste ušetřila? A jak úžasné by bylo vypadat 24 hodin nonstop zvýrazněná a upravená? Dokonce i ve spánku.. Pak je tu pro Vás vhodné řešení v podobě permanentního make-upu, který vydrží 1 - 3 roky a vůbec se nerozmazává.. :-) A cože to tedy je?

 

Je to téměř stejné jako klasické tetování, tedy vpravování barevných pigmentů do pokožky pomocí jehličky, až na to, že u permanentu jehlička nejde tak hluboko, což je mimo jiné důvodem postupného blednutí protetovaných částí. Výhodou je, že po vyblednutí se dá dále pracovat s tvarem a je možno změnit barvu. Na tetované místo je vždy před úkonem nanesena anestezie, která se nanáší také několikrát během zákroku. Po aplikaci může dojít k mírným otokům nebo začervenání, obojí jsou normální a do 24 - 48 hodin vymizí.

 

 

Pracuji s americkou značkou PERMA BLEND, která se řadí mezi pigmenty nejvyšší kvality. Vyznačuje se vysokou koncentrací, díky níž dochází až k 90% uchycení hned po první aplikaci.

 

Barvy se vyhojují bez nechtěných podtónů a mají zvýšenou trvanlivost na cca 2 roky. Blednou rovnoměrně - minimální riziko nechtěných podtónů i po nějakém čase.

PMU obočí

pudr
microblading
micro + stín

informace

 

Co je permanentní make-up: 

jde o jemné zvýraznění obličejových partií, které tvoří ideální základ pro klasické líčení. Můžeme jím více definovat tvar nebo vytvořit barevné zatónování. Velkou výhodou je, že i když další líčení nenásleduje, permanentní make-up dodá tváři 24 hodin přirozeně upravený vzhled.

 

Říkáme "permanent" (trvalý), ale z hlediska tetování jde spíše o "semi-permanent" (dočasně trvající). Z pohledu líčení můžeme "permanent" 

říci, protože na rozdíl od běžných líčidel nám semi-permanentní tetování vydrží v průměru nejméně rok.

 

Co vše se dá permanentním make-upem nalíčit:

obočí / horní i dolní oční linky / rty / tváře (tvářenka) / prsní dvorce (pro ženy po rakovině prsu) / hlava (imitace vlasů - při vypadání nebo prořídnutí)

 

Způsoby aplikace: 

elektrickým strojkem (jehličkou) nebo mikročepelkou

 

Co je před aplikací permanentu důležité:

 • být v dobrém zdravotním stavu (aby se pigment co nejlépe uchytil)
 • při užívání ANTIBIOTIK NEBUDE APLIKACE PROVEDENA (pigment se neuchytí, tetování bude možné provést až po 5 týdnech od dobrání poslední tablety!)
 • v den tetování nenanášejte žádná líčidla ani mastné krémy
 • cca týden před aplikací pozastavte užívání multivitamínů na posílení imunity (naopak vitamín C doporučuji i ve větší dávce)
 • ideální je dobré vyspání a plný žaludek (popř. svačinku sebou)
 • před aplikací nepijte alkohol ani kávu, ředí krev a zvyšují krvácivost
 • tetování rtů způsobuje opary, cca týden před aplikací doporučuji užívat vitamíny řady B a pro jistotu Herpesin

 

Co Vás čeká - POSTUP a DÉLKA PROCEDURY:

aplikace trvá 2 - 4 hodiny: konzultace, anestezie, rozměření a nákres, samotné tetování, vysvětlení následné domácí péče.

 

TETOVANÁ BARVA VYHOJENÍM ZESVĚTLÁ, IHNED PO ÚKONU JE ODSTÍN VÝRAZNĚ TMAVŠÍ A SYTĚJŠÍ.

 

Hojení a následná péče:

vhledem k tomu, že se pigment do kůže vpravuje jemnými vpichy, vytvoří se zde cca do 3 dnů jemné stroupky, které budou postupně hojením samy odpadávat. V žádném případě je neodlupujte, mohl by vypadnout i pigment, vzniklo by světlé místo a navíc je zde riziko vzniku jizviček. Často se stává, že kůže po odpadlých stroupcích vypadá, jakoby se pigment neuchytil. Buďte trpělivé, během následujících týdnů se tetování probarví. Výsledný odstín bude až za 5 - 8 týdnů. Domácí péče Vám bude vysvětlena po aplikaci a bude Vám také doporučen vhodný hojivý krém.

 

Co během hojení nedělat:

po dobu 48 - 72 hodin po aplikaci není doporučeno užívat Aspirin, Vitamín E nebo Ibuprofen (jen v krajních případech), Paralen nevadí. První týden se vyhýbejte prašnému prostředí kvůli možnému zanesení infekce. Je nutné udržovat tetovanou oblast v suchu, vyhýbejte se tedy bazénům a saunám. Až 14 dní nenanášejte NIC jiného než krém, který jste dostali po aplikaci (aní žádná líčidla a vodu). Neopalujte se ani na sluníčku ani v soláriích - riziko předčasného zesvětlení pigmentu nebo naopak změna barevnosti. První týden se nedoporučují žádné sportovní aktivity, pot vyplavuje pigment a sůl způsobuje zesvětlení.

 

Kdy je možné si nabarvit obočí po aplikaci:

v krajním případě po 14 dnech, doporučuji ale počkat alespoň měsíc (do úplného zhojení kůže).

 

ÚSPĚCH PIGMENTACE = 50% práce stylistky + 50% dodržení pokynů péče po aplikaci!

 

Délka výdrže pigmentace je závislá na několika faktorech a nikdy se nedá dopředu určit zcela přesně:

rychleji vymizí u mladších žen, kdy kůže ještě produkuje výrazně více kožního mazu. Čím je žena vyššího věku, tím déle tetování vydrží. Rychleji vymizí světlá barva než tmavá a vláskované obočí. Nejkratší výdrž je u mastné pleti. Velký vliv mají veškerá léčiva, především hormonálního charakteru. a také celková životospráva. Délku ovlivňuje také výrazně následná dlouhodobá péče (v létě potírání ochrannými krémy s vysokým faktorem).

 

Důležitost druhé aplikace - korekce:

Permanentní make-up je komplet hotov až po dvou tetováních. Druhé se doporučuje především pokud to první bylo zcela poprvé. Kůže se se všemi svými přirozenými pochody musí s novou látkou zžít, a protože na ni není zvyklá, imunitní systém se může snažit pigmentu zbavit. Po prvním tetování může tedy dojít např. k výraznějšímu vyblednutí nebo většímu vypadání, čímž vzniknou světlá místa (původní neprotetovaná barva kůže). Přijít podruhé se ale doporučuje i po prvním tetování předtím již tetované pleti, především pokud první aplikace proběhla v jiném salonu a s jinými pigmenty. V obou případech se při korekci dá dále pracovat jak s tvarem tak s barvou. Celkově se však tetovaná část zcela znovu protetuje, což zajistí delší výdrž. Korekce se doporučuje nejdříve po měsíci.

 

Kdy se permanent nedoporučuje:

 • při užívání antibiotik, acylpyrinu, ibuprofenu
 • při užívání léků na ředění krve (možno provést nejdříve 28 dní po vynechání)
 • při alergii na léky a anestetika (kovy, mesocain, atd.)
 • při injekčním dodávání inzulínu při cukrovce
 • při psychické labilitě
 • při zvýšeném nitroočním tlaku, zánětu očí
 • pokud máte opary (nedoporučuje se)
 • při poruše imunity (chemoterapie) - možno provádět nejdříve za 6 měsíců
 • při infekčních onemocněních (žloutenka, AIDS)
 • pokud máte na budoucím tetování keloidní jizvu (nedoporučuje se)
 • při kožních onemocněních (lupénka, plísňová onemocnění)
 • při epilepsii
 • v těhotenství / kojení (hormonální změny)
 • při léčbe akné Accutanem - nejdříve za rok

 

Nemoci, které mohou způsobit předčasné zesvětlení permanentu:

 • hypo / hyper-funkce štítné žlázy
 • autoimunitní nemoci
 • hormonální léčba