Možná máte na svém obočí dostatek chloupků, ale i tak Vám tam vznikají prázdná místa, která si musíte denně domalovávat? 

 

Nebo máte obočí příliš tenké?

 

Daleko od sebe?

 

Nesouměrné?

 

Příliš tenké vnější ocásky nebo Vám jeden zcela chybí?

 

Ale hledáte něco, co by jednak vyřešilo Váš problém, navíc však bylo trvanlivé, bez práce a co nejpřirozenější?

 

Pak je tu ideální řešení v podobě microbladingu - vláskované čepelkové metodě!

 

Objednejte se kdykoli na tel.: 

721 319 176

microblading

 

Co je to? 

Microblading je technika permanentního make-upu, při níž se barevný pigment vnáší do kůže tahem malé čepelky, čímž vzniká vzhled chloupku. Dodáním jednotlivých vlásků se může docílit jak zahuštění, tak většího definování tvaru. Tato metoda je nejvíce využívána na úpravu obočí, které následně vypadá velmi přirozeně.   

 

   


 

Čím se microblading provádí?     

Při této technice je využívána mikročepelka o různém počtu jehliček v řadě. Vkládá se do pera a následně se manuálně vykreslují jednotlivé chloupky do lehce natáhlé kůže. Nedochází k poškození vlastních chloupků. ​

 

Před aplikací?

24 hodin před aplikací se nedoporučuje nanášet jakékoliv mastné přípravky (krémy, oleje, mléka, atd.). Na tetování přijďte bez make-upu na tetované oblasti. Cca 3 hodiny před aplikací si raději nedávejte kafíčko - zvyšuje krvácivost, to samé způsobuje alkohol. Doporučuji přijít po jídle, plný žaludek = klid a pohoda.. :-)

 

Krvácivost a bolestivost?

Před i v průběhu aplikace se nanáší lokální anestetikum, které napomáhá k utlumení citlivosti, celkově však záleží na úrovni prahu bolesti. Krvácivost je minimální.

 

Délka aplikace?

Celá procedura trvá cca dvě hodiny:  anestetikum - 15 min., vyměření, rozkres, samotná aplikace, závěrečné vysvětlení následné péče.

 

Domácí péče po aplikaci?

Vše Vám bude detailně vysvětleno po proceduře a také dostanete všechny informace na kartičce pro sebe domů včetně hojivého krému. 

 

V den aplikace není vhodná fyzická námaha kvůli potu a soli, které mohou způsobit předčasné zesvětlení pigmentu. Ze stejného důvodu je vhodné se po dobu cca 10 dní vyvarovat sportovním aktivitám. 

 

Po dobu 48 - 72 hodin po aplikaci není doporučeno užívat Aspirin, Vitamín E nebo Ibuprofen (jen v krajních případech), Paralen nevadí.

 

V létě se nedoporučuje dlouhodobější pobyt na přímém slunci - opalování - riziko předčasného zesvětlení pigmentu, pomůže pokrývka hlavy. Solárium není vůbec doporučované. Prvních 14 dní tetované místa nepotírejte ničím jiným než krémem, který dostanete.

 

Při koupání v bazénu se nepotápět, sůl a chlór mohou také způsobit zesvětlání nebo barevnou změnu pigmentu.

 

DODRŽOVAT PRAVIDLA PÉČE PO APLIKACI MÁ ZÁSADNÍ VLIV NA VÝSLEDEK = 50% SPRÁVNÁ APLIKACE + 50% SPRÁVNÁ DOMÁCÍ PÉČE PO APLIKACI !!!

 

Co se bude dít v následujících dnech?

Cca do tří dnů se na vytetovaných místech vytvoří stroupky. Již po vytetování je odstín pigmentu tmavší, se stroupky se zatmaví ještě více. Ty zhruba do 10ti dnů poodpadávají (nechat samovolně - neloupat, neškrabat, nemnout, nedřít - mohl by odejít i pigment a vzniknout jizvy). Odstín bude výsledný až po 5 týdnech, barva o 20 - 50% zesvětlí.

 

Korekce?

Po 5 - 8 týdnech se doporučuje přijít na tzv. korekci. Je přirozené, že ne všechny části se vyhojí stejnobarevně, barva se sjednotí právě při korekci. K požadovanému výsledku je zapotřebí 1 - 3 aplikace (zvláště pokud je v obočí jizva).

 

Výdrž?

Trvanlivost sytosti pigmentu v kůži je závislá na několika důležitých faktorech (věku, dodržení pokynů týkajících se následné péče po aplikaci, typu pleti, síle imunitního systému, užívaných lécích, atd.), uvádí se však rok až rok a půl, pak už je vhodné začít zvažovat obtažení.

 

Dlouhodobá péče?

Vhodný krém na opalování (vždy v ténké vrstvě), přímé sluneční záření trvanlivost permanentního make-upu zkracuje, na tetovaná místa neaplikovat peeling (exfoliací se výdrž PMU zkracuje).

 

Léky, které ovlivňují PMU?

Existují léčiva, u kterých je prokázáno, že mají vliv na permanentní make-up. Může jít o zhoršené přijetí, rychlejší vymizení nebo nežádoucí změnu barevného odstínu pigmentu. Jde především o léky a veškeré prostředky mající jakýkoliv vliv na hormonální soustavu: thyroidy (štítná žláza), antikoncepce, antacidy, léky proti úzkosti. 

 

Pro koho je microblading nevhodný?

- pro vyloženě mastný typ pleti (výsledek může být rozpitý, celkově zhoršené uchycení pigmentu)

- pro těhotné a kojící (hormonální vliv) 

- po chemoterapii (až po min. půl roce)

- hemofilie (porucha srážlivosti krve - zvýšená nežádoucí krvácivost - aplikace nejdříve 30 dní povysazení léků)

- cukrovka (při injekčním dodávání inzulínu)

- při užívání Accutane (lék na akné - až po roce)

- při epilepsii (riziko vyvolání záchvatu)

- po transplantaci orgánů

- při virových nákazách